Tervetuloa elämää sykkivään Kallioon !

Vuokrattavana katutason liiketila 267 m² – Lyyra, Hakaniemi

Uudessa vuonna 2024 valmistuneessa Lyyrassa vapautuu moderni ja näyttävä 267 m² katutason liiketila. Sijainti Hakaniemen ja Kallion rajalla tarjoaa erinomaisen näkyvyyden, vahvan asiakasvirran ja loistavat liikenneyhteydet.

Hakaniemen ja Kallion rajalle nousseesta Lyyrasta on tullut tervetullut uusi keskipiste alueelle, joka on yksi kaupungin elävimmistä.

Lyyraan rakentuu monimuotoisia ravintola- ja liiketiloja metron lippuhallista kattokerroksiin.

Porthaninkadun, Toisen linjan ja Kolmannen linjan väliin syntyy uusi tieteen ja talouden kortteli, palvelukeskus LYYRA. Lyyra on kortteli, josta löytyvät hotelli, liiketilat, toimistotilat sekä tutkijoille suunnatut asunnot. Valmistuessaan Lyyra tulee kantamaan korkeinta mahdollista LEED-sertifikaattia, joka on kansainvälinen tunnustus rakennusten kestävyydestä.